Veiksniai, dėl kurių vestuvėse nereikėtų jaudintis

26 rugsėjo, 20220

Artėjant didžiajai gyvenimo šventei jaunuosius pradeda kamuoti klausimai ir dvejonės, ar viskas pavyks, ar šventė bus be nesklandumų. Jauniesiems derėtų žinoti viena – jeigu vestuvėms buvo ruošiamasi atsakingai ir kruopščiai, labiausiai tikėtina, kad viskas vyks nuosekliai. Vis dėlto, yra keletas veiksnių, kurių jaunieji, net ir itin detaliai planuodami šventę, negali iš anksto numatyti arba kitaip sakant – dėl kurių nederėtų panikuoti:

  • Force majeure (nenugalima jėga) – jaunavedžiai šventės datą nustato prieš metus laiko ar net daugiau, taigi, labai sunku numatyti tos dienos įvykius. Manau, kad daugelis 2019 metų pradžioje nejautė nerimo dėl Covid-19, tačiau 2020 metais buvo stabdomos daugelis veiklų, o tarp jų ir vestuvių šventės. Jauniesiems sakiau, kad tai yra nemalonus faktorius, liečiantis mus visus, tad reikia susitaikyti su esama situacija ir pasirinkti, ar susituokti (be vakarinės dalies) arba nukelti vestuvių šventę kartu su ceremonija kitiems metams. Pasirinkimai buvo skirtingi – vieni jaunieji nenorėjo laukti ir rinkosi formaliai įteisinti savo meilę be vakarinės dalies, kiti pageidavo šventę perkelti kitiems metams. Bet kokiu atveju, tai labai puikus pavyzdys, kad vestuves gali paveikti globalios problemos, kurių niekas iš mūsų negali prognozuoti.
  • Oro sąlygos – dažnai minima jaunųjų dilema ir tai visiškai suprantama, kadangi lietus gali trukdyti ne tik fotosesijai, tačiau taip pat ir nei viena jaunoji nenorėtų, jog būtų sugadintas makiažas ar šukuosena. Tačiau nepaisant pačių geriausių intencijų, oro sąlygų nepasirinksi, vis dėlto – galima joms pasiruošti. Pravartu patikrinti numatomas orų prognozes ir tam tinkamai pasirengti, pvz. įsigyti stilingą skėtį, kuris ne tik apsaugos nuo lietaus, tačiau fotosesijos metu taps puikiu aksesuaru, su fotografu apsvarstyti galimybę surengti fotosesiją studijoje, turėti pakaitinių batų, kurie padės išlaikyti sausas kojas.
  • Nepatenkinti svečiai – nemalonus, bet kartais (retai) pasitaikantis aspektas. Ne paslaptis, visi esame skirtingi, o tai galima pritaikyti ir vestuvių svečiams. Muzika, vedėjas ir net šventės vieta gali netekinti svečių, taigi, savo ruožtu jie ima svaidyti nemalonias replikas. Jauniesiems patariu, jog jeigu taip nutiktų, geriausia šį nepasitenkinimą ignoruoti, o vakarui bėgant tokie svečiai įprastai atsipalaiduoja ir po taurės šampano jų nuomonė radikaliai pasikeičia. Juk verta pripažinti, kad kartais ne vedėjas ar šventės vieta būna esminiai kaltininkai, o paprasčiausiai – bloga svečio nuotaika, kadangi jis „ne ta lova išlipo iš lovos“.
  • Nuotaikų kaita – jaunieji vestuvėms įprastai ruošiasi metus laiko, derina kiekvieną smulkmeną, o artėjant šventės dienai įtampa vis labiau auga, kuri įprastai pasireiškia nuotakų jautrumu, kintančia nuotaika, jauslingumu. Tuo tarpu jaunieji įprastai tampa kur kas tylesni ir uždaresni. Iš tiesų toks ramybės ir jaudulio junginys dažnai baigiasi sėkmingai.
  • Nenumatyti laiko pokyčiai. Dažnai jauniesiems mėgstu sakyti, kad vestuvės, kaip šveicariškas laikrodis – santykinai brangus malonumas, kurį sudaro daug kintančių detalių. Visgi, siekiant sklandumo vykstant vestuvių šventei, privalu turėti konkretų dienos planą. Jo laikantis, tikėtina, viskas vyks be jokių nesusipratimų ir nukrypimų. Bet… – visada visko gali nutikti, pavyzdžiui, vienų vestuvių metu kilo smarkus vėjas, dėl ko nulūžęs medis visiškai užblokavo privažiavimą prie dvaro. Tokiu atveju reikėjo laukti ugniagesių, kad pašalintų kliūtį. Taigi, mano patarimas – prie kiekvienos didesnės dalies pravartu pridėti bent po 30 papildomų minučių, t. y. vykimui į bažnyčia ar šventės vietą, fotosesiją. Tokiu atveju bus turimas laiko rezervas. O viskam vykstant pagal planą ir likus šiek tiek papildomo laiko jaunieji galės ramiai sugrįžti į šventės vietą, pailsėti ir pradėti vakarinę dalį.

Apibendrinant galima padaryti tokią išvadą – jeigu turimas konkretus dienos planas, jame palikti laiko tarpeliai nenumatytoms aplinkybėms, o jaunieji pasidomėjo vestuvių dienos oru – nerimauti tikrai neverta! Visada privalu žinoti, jog gali atsirasti kintamųjų, kuriems jaunieji jokios įtakos neturi, taigi, dėl to jaudintis neverta, geriau švęsti meilės dieną ir mėgautis kiekviena akimirka!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *