Vestuvių planavimas įprastai prasideda vos tik poroms susižadėjus – aptariama vestuvių vizija, svarstoma, kuriuo metų laiku rengti šventę bei kokius žmones kviesti į vieną įsimintiniausių dienų gyvenime. Vėliau prasideda daugeliui jaunųjų abejones keliantys klausimai – kokius tiekėjus rinktis ir kokie tiekėjais geriausiai perteiks šventės nuotaiką? kokį biudžetą jiems galima skirti? Taigi, klausimų tikrai daug ir visi jie svarbūs. Džiugu, kai jaunieji gyvena Lietuvoje ir gali patys aplankyti šventės vietas, susitikti su tiekėjais. Tačiau ką daryti tokiu atveju, kai klientai įleidę šaknis užsienyje ir į Lietuvą sugrįžta vos kelios dienos prieš šventę? Šiame kontekste atsiranda neišvengiame būtinybė susirasti šventės organizatorę, kuri atstovaus jaunuosius ir galės viskuo pasirūpinti.
Remiantis asmenine vestuvių planavimo patirtimi galiu atskleisti, kad teko organizuoti ne vienas vestuves, kai jaunieji šventės vietą, fotografą ir kitus svarbius tiekėjus patikėjo mano globai – pateiksiu konkretų pavyzdį: jaunasis būsimai žmonai pasipiršo Trakuose, prie nuostabios pilies atostogų Lietuvoje metu (pora ilgą laiką gyvena Kanadoje), kelios dienos po sužadėtuvių jau buvome pasirašę sutartį, taigi, pradėjau darbuotis, o klientus išlydėjau atgal į Otavą. Su pora išsiaiškinau visus jų norus, poreikius, sužinojau vestuvių viziją, aptarėme ir sudarėme preliminarų biudžetą. Vėliau sekė tiekėjų pasiūla (taip, aš bendradarbiauju su kai kuriais tiekėjais, tačiau jauniesiems niekada primygtinai nesiūlau jų rinktis, o pateikiu įvairius variantus, kurie patenkintų lūkesčius) ir susitikimais su jais. Džiugu, kad šiais laikais galima labai lengvai rengti susitikimus į pagalbą pasitelkus nuotolines komunikavimo priemones (Viber, Zoom, Google Meet, Microsoft Teams ir kt.). Taigi, pasikalbėjus su tiekėjais, pvz. fotografu, įprastai nutuokiama, ar jis gebės patenkinti jaunųjų norus, ar ne. Išsirinkus pačius svarbiausius tiekėjus (šventės ir ceremonijos vieta, vestuvių akimirkų įamžinimas, muzika, vedėjas) pradėjome derinti kitus aspektus, kaip: transportas, dekoras, šventės tradicijos, juvelyrika, šampano ir vaišių staliukas, o tuo pačiu dėliojosi ir vestuvių dienos planas. Artėjant didžiajai dienai visada dar kartą rengiu trumpus susitikimus su tiekėjais, kuriuose jaunieji ne visada privalo dalyvauti (išskyrus susitikimą su vedėju, kadangi jo metu galutinai suderinama bei parengiama vakaro programa), siekiant užtikrinti visišką vestuvių dienos sklandumą ir aiškumą. Be to, su visais tiekėjais pasidalinu dienos bei vakaro planu ir kontaktine informacija, lokacijomis. Su Kanadoje gyvenančiais jaunaisiais, Kamile ir Danieliumi, nuolatos rengėme vaizdo susitikimus, kur atsakydavau į jiems rūpimus klausimus, informuodavau, o tuo pačiu vieni kitus vis geriau ir geriau pažinome – tai svarbu jauniesiems gyvenant užsienyje (klientams gyvenant Lietuvoje rengiame gyvus susitikimus), nes aš, kaip organizatorė, privalau perprasti jaunųjų pageidavimus per gana trumpą laiką, o juk būnu atsakinga už itin didelės apimties ir be galo svarbaus renginio organizavimą. Kamilė dažnai stebėdavosi, kad gebu puikiai suprasti jų poreikius ir neretai pati intuityviai nujausdavau jų tiekėjų pasirinkimo variantus. Aš, asmeniškai, tuo nesistebėdavau, kadangi su jaunaisiais palaikau nuolatinį ryšį, be to, tam įtakos turi ir tai, kad jau daugiau nei10 metų vadovauju verslui, kur sėkmingų santykių palaikymas užtikrina nuolatinį klientų srautą.
Apibendrinant – ar sudėtinga organizuoti vestuves, jauniesiems gyvenant užsienyje? Vienareikšmiškai – taip, tačiau jeigu sulaukiu šimtaprocentinio klientų pasitikėjimo, vestuves organizuoju taip, tarsi jos būtų mano, iš visos širdies ir su beribiu atsidavimu